Jdi na obsah Jdi na menu
 


Napište mi...

14. 4. 2008
V této rubrice mi můžete nechat vzkaz, pozdrav nebo přání. Také můžete poslat pověst z Vašeho okolí či pohádku, která tu chybí. Rád ji zveřejním...
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Kniha o strašidlech

(Petr Korunka, 11. 2. 2019 19:59)

Dobrý den, nechtěl byste vydat knihu o strašidlech. Jsem ilustrátor, zhostil bych se toho po stránce obrázkové i grafické. Mám pár známých nakladatelů a myslím, že by to mělo potenciál. jen by bylo potřeba dodat kvalitní a podnětné texty, což by byla vaše práce... tak co myslíte???
kdyžtak pište na korunkapetr(zakuklenáč)seznam.cz.
D9ky, díky, díky!

Poděkování

(Josef Veselý, 28. 6. 2014 0:05)

Díky, že jste uvedl i v internetový život Umbrografii, což je slovní novotvar, který jsem vymyslel pro rozhlasový seriál "Umbrografie aneb Strašidopis," čímž doufám vejde ve známost a někdy se objeví i ve slovníku cizích slov. Rád bych ten seriál někdy v neděli dopoledne zopakoval; prozatím připravuji cykly pověstí z určitého kraje (kraj pod Javořinou, Ždánický les a Chřiby, chystám se na Vyškovsko).

Re: Poděkování

(Přemek, 24. 7. 2016 1:04)

Tak to budeme rádi, prosím, až reprízu zařadíte, dejte vědět!

hledání konkrétní pověsti

(Radim Šimek, 30. 1. 2013 1:34)

Dobrý den,
hledám konkrétní pověsti nebo legendu o Bílé paní a karbanících. Koupil jsem knížku ve které chybí právě tahle část. Jde o knihu Legendy a pověsti staré Šumavy přeložil a vybral Josef Rauvolf. Čerpal především ze tří knih Böhmerwaldsagen, Jena 1924 Gustav Jungbauer, Sagen und Märchen aus dem Böhmerwald, Reichensberg 1925, Hans Kollibabe, Böhmerwaldsagen, Budweiss 1921, Hans Watzlik.
Přišel jsem na Vás, protože na stránkách www.okoun.cz pod nickem Premek jste vypsal pár pověstí z oblasti Šumavy a mě právě pomohla jedna Vaše pověst k dopsání druhé chybějící pověsti.
Byl bych rád kdyby jste mě pomohl najít poslední zbývající.
Předem děkuji.
S pozdravem Radim Šimek

Kontakt: email: radim-simek@centrum.cz

zkusenosti s duchy

(Milan Řeha----milanreha@seznam.cz, 1. 1. 2011 23:19)

zdravím loni v lete sem mel tu uzasnou moznost vide ducha,prizrak? vse se udalo na me chalupe v jesenikach obec Karlovice byla noc,silna borka v lete tam byvaji casto bourky ale tahle byla az nadprumerna lezel sem v posteli hledel ven otevrenym okne a najednou zablesk blesku a jakoby se zpomalil cas a uvidle sem nad lesy vysoko ve vzduchu dve..neda se rict ze postavy neblize k tomu meli mozkomorove z harryho pottera dalsi shledani s prirzrakem nasledovalo dalsi tyden probudil sem se ve 4 hodiny rano presne (dival sem se na hodinky) a prede mnou stal lehce prusvitny vysoky muz v kabatu s plastem a kloboukem na hlave uprene se na me dival ale v rozespalosti sem tomu nak nevenoval pozornosti a vzapeti sem znovu usnul kolem 7 rano sem se probral rychle sem se posadil na postel a zacal sem premyslet na miste kde stal byli nepatrne jakoby vypalene obrysy jeho bot --------------- rad bych se zeptal co sem mel za vzacnou moznost to ty dny sledovat ? dekuju za odpoved

Čert a myslivec

(Palec.I, 21. 10. 2010 20:39)

Zajímalo by mě proč skoro v každé pohádce je čert který jde mezi lidi je vždy převlečený za myslivce.Má to nějaký význam, existuje nějaká pověst,nebo je to prostě jenom náhoda?Co Vy myslíte?

Krolmus

(Pavel, 3. 2. 2009 14:19)

Mohl bych také poprosit o Krolmuse ve word - viz na Okounovi:
Premek Zanedbávat kulturu je zdraví škodlivé, proto choďte do divadla! 6.září 2006 13:37:15
Přebral
Poslední příspěvky jsou skutečně citována z Krolmusa. Bylo to k doptání na internetu, teď to nemůžu najít; asi už to smazali. Napiš mi do Vzkazníku e-mail, pošlu ti to ve Wordu.

na e-mail pavel.toufar@quick.cz
Velice díky.
pt

Katko,

(Přemek, 16. 5. 2008 11:33)

tohle opravdu nejsou stránky nějaké věštírny a já nejsem Oda May Brownová. Tyhle stránky jsou věnovány strašidlům, bubákům, zrůdám a obludám. Takže zde přijímám jen ohlasy na stránky, další příběhy o strašidlech, nikoli však nějaké předpovědi, zda tě tvůj kluk nechá nebo s tebou bude do sta let. Nazdar!

Love _

(Kaťuch..kakao11@seznam cz, 15. 5. 2008 16:38)

Ahojky..fak by se mi hodilo znat budoucnostm,abych vedela jesli si mam porad myslet,ze jeste z nekym "klukem" budu neco mit..nebo jesli se mam dal snazit na nej zapomenout..Muj email sem vam napsala do jmena tak prosim napiste..pa

Re: pomoc mi prosim

(Přemek, 16. 4. 2008 9:54)

Milá Dano: Nejčastější způsob uhranutí je používat sošku podobnou cílené osobě. V magii se tato nazývá dagyda. Materiál dagydy může být velmi různorodý: vosk, hlína, textil, dřevo, kov. Může se používat i fotografie či jiné umělecké zobrazení. Ten co provádí uhranutí si musí opatřit tedy bílý vosk pokud možno posvěcený, špendlíky, měděný drát na armaturu sošky. Sošku opracovává špachtlí za přítomnosti zdroje tepla aby vosk byl poddajný. D vosku se musí zamíchat hmota, která patřila cílené osobě. Na příklad zuby, ostřižky nehtů, vlasy, chlupy, kusy spodního prádla, krev, exkrementy. Při výrobě dagydy musí její tvůrce intenzivně myslet na cíl akce a toto myšlení doprovodit příslušnými emocemi svého vědomí a podvědomí. Nyní se zaobíráme soškou způsobem který odpovídá magickému cíly uhranutí. Má-li uhranout způsobit lásku cílené osoby k jisté osobě, pak se s dagydou mazlíme a propíchneme jí srdce aby tento čin zranil srdce láskou. Naopak, když chceme působit zlo, pak pícháme do sošky s emocemi nenávisti. To bych ti ovšem nedoporučoval; zlé emoce se vždy obrátí také proti vysílateli.

pomoc mi prosim

(Dana, 15. 4. 2008 14:30)

mohla by jste mi prosim pomoc chodila jsem s klukem rok a pul a rozesel se semnou a rekl mi ze to cely rok a pul hral ze me nemiloval.Dela mi dusno pred vsemi me ztrapnuje mooc prosim muzes mi rict jestli mne ma rad a jestli budem nekdy kamaradi dusi mne totiz uz pet mesicu prosim jsem zoufala ja jsem 21.7.1992 a on 27.3.1994 prosim pomoc mi